SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Punschkoppar 15385016
nr 1538 5016
Punschkoppar
6 st, silver, i etui, invändigt förgyllda. Höjd: 5,5 cm, vikt: 190g
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:45:28
450 kr
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver